Hizmetler

Lazer Tedavisi

Lazer son derece yoğun bir ışık demetidir. Doktorunuz variközlü venleri tedavi etmek viçin lazer kullanmayı tercih edebilir. Lazer hasarlı veni ısıtır bu da bir yara dokusunun oluşmasına yol açar. Bu yara dokusu veni kapatır. Kapalı vene kan beslemesi olmaz ve ven ölür. Bir veya iki yılın ardından ven tamamen kaybolur.

Basit lazer tedavisi. Basir lazer tedavisi derinin dışından uygulanır. Derinin hemen altındaki örümcek venlerin ve küçük variközlü venlerin tedavisinde kullanılır. Genellikle birden fazla seans gereklidir. Her 6 – 12 haftada bir uygulanacak şekilde bir program yapılır.

Endovenöz lazer tedavisi. Andovenöz lazer tedavisi daha büyük variközlü venlerin tedavisinde kullanılır. İnce bir tüp vasıtasıyla lazer fiberi venin içinden geçirilir. Bunu yaparken doktor duplex ultrason ekranından veni izler. Lazer acısız bir yöntemdir ve iyileşme süresi kısadır. Sadece lokal anestezi yeterli olacaktır.

Tedavi sonrasında neler olacak?

Tedavinin ardından muayenehaneden yürüyerek çıkacaksınız ve iyileşme süreciniz son derece kısa olacak. Basit lazer tedavisinin ardından günlük yaşantınıza çok kısa sürede geri döneceksiniz.
Endovenöz lazer tedavisinin ardından en az bir hafta boyunca varis çorabı giymeniz gerekli. Devamında doktor, işlem gören venin kapandığından emin olmak için duplex ultrason isteyecektir.

Neden yapılır?

Basit lazer tedavisi küçük örümcek venlere ve ufak variközlü venlere uygulanır. Bu bazen, daha büyük variközlü bir venin endovenöz yöntemle kapatılmasının veya skleroterapinin ardından ikinci adım olarak da yapılabilir.

Endovenöz lazer tedavisi daha büyük variközlü venleri ameliyatla çıkarmak yerine kapatmak için uygulanır.

Riskleri

Lazer tedavisinin yan etkileri arasında şunlar sayılabilir:

  • Cilt yanıkları.
  • Ciltte renk değişiklikleri.
  • Yanma hissi, ağrı veya iyileşme sürecinde karıncalanma.
  • Vende veya derin bir vende küçük veya büyük kan pıhtısı kalması.

Randevu Alın

Hızlı ve Kolayca Randevu Alın

İletişim 0212 291 11 11
ArabicEnglishGermanRussianSpanishTurkish