Hizmetler

Macun Bezli Botlar (Unna Bandajı)

Adını Alman dermatolog Paul Gerson Unna’dan alan Unna Botu, bacaklarda görülen venöz ülserlerin ve diğer venöz yetmezliklerin tedavisinde kullanılan özel bir tıbbi sargı bezidir. Bu sargı bezi iyileşmeyi hızlandıran çinko oksit ve kalamin karışımına batırılmıştır. Bazılarında akasya, gliserin, kastor yağı ve beyaz petrol de bulunur.

Unna Botu, venöz ülserlerin, venöz yetmezliklerin ve diğer minör ortopedik ağrıların kontrol edilmesine yönelik kademeli kompresyon terapisi sağlar. Kompresyon gazlı bez bandajı, cildi rahatlatmak için eşit şekilde çinko oksit ve kalamin ile kaplanır. Bandajın çinko oksit karışımı ve sıkıştırma özelliği yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlar.
Çinko oksit karışımı diğer farklı bandajlarda kullanılan jelatinlerden daha iyidir, bandajı yumuşatmaz veya sertleştirmez. Unna botlarında gliserin ve kalamin losyonu bulunduğunu da unutmamak gereklidir.

Unna botları bacak yaralarının iyileşmesinde ideal bir yardımcıdır. Unna Botlarının iyileşmesine yardımcı olduğu ortopedik problemler arasında: yaralar, ödemler ve ülserler bulunur. Günlük yaşantılarına devam ederken ayak ağrılarının, ödemlerinin, ülserlerinin iyileşmesini isteyen insanlar için Unna Botları en iyi seçenektir.

Randevu Alın

Hızlı ve Kolayca Randevu Alın

İletişim 0212 291 11 11
ArabicEnglishGermanRussianSpanishTurkish