Hizmetler

Bypass Cerrahisi Nedir?

Bir otoyolda olduğunuzu düşünün, önünüzde gerçekleşen bir kaza sonucu trafiğin tıkandığını hayal edin. Acil durum ekiplerinin yapacağı ilk şey araçları tıkanıklığın olduğu alanın etrafından yönlendirmek olacaktır. Bunun sonucunda gitmek istediğiniz yola tekrar girecek ve yolunuzun açık olduğunu göreceksiniz.

Eğer By-Pass ameliyatına ihtiyaç duyan biriyseniz göreceğiniz işlem bunun hemen hemen aynısıdır. Operasyonu gerçekleştiren cerrah tıkalı olan arterinizin etrafından dolanmak, yani o damarı By-Pass etmek için vücudunuzu başka bir bölgesinden aldığı damarları kullanacaktır. Sonuç olarak kalbinize yeniden daha fazla kan ve oksijen akışı gerçekleşecektir.

Bu operasyon koroner damarlarınızın tıkalı veya hasar görmüş olması durumlarında gerçekleştirilir. Çünkü koroner damarlar kalbinize oksijen taşıyan damarlardır ve kalp sağlığınız için büyük öneme sahiptir. Bu damarların tıkanması kalbinize yeterli oksijenin gitmemesi ve buna bağlı olarak kalbinizin sağlıklı bir şekilde çalışamaması sonuçlarını doğuracaktır.

Bu operasyon, başta kalp krizi olmak üzere diğer kalp rahatsızlıkları riskinizi düşürmeye yardımcı olacaktır. İyileşme sürecinizin ardından kendinizi çok daha iyi hissedecek ve rutin aktivitelerinize geri dönebileceksiniz.

Randevu Alın

Hızlı ve Kolayca Randevu Alın

İletişim 0212 291 11 11
ArabicEnglishGermanRussianSpanishTurkish